כל מה שצריך לדעת על תריס גלילה


תריס גלילה שנתקע זו אחת מהתקלות הנפוצות ביותר בענף האלומיניום. השימוש היום יומי והבלאי הטבעי לצד אי הקפדה על כלליים בסיסיים, בעת ההתקנה, מובילים לתקלות מרובות. מספיק שהורדתם את התריס על חפץ קשיח בשביל שהתריס יסטה מהמסילה או שאחד השלבים יתנתק.

תריסי הגלילה מתחלקים לתריסים עם מנגנון רצועה ידני או תריסים חשמליים:

בתריס גלילה ידני (עם רצועה) קיים מנגנון עליון או במנגנון תחתון בתריסים ישנים. בשניהם התקלות הנפוצות הם שאחד משלבי התריס סוטה ונתקע, הרצועה נקרעת (בלאי או שימוש לא נכון) ומסתבכת עם מנגנון הקפיץ או בלאי של הקפיץ של עצמו.

בכל מקרה, הפתרון פשוט למדי ו-we will fix it.

בתריסים חשמליים, קיים מגוון רחב יותר תקלות ובמרבית המקרים מקורן כבר בשלב ההתקנה הראשוני. חשוב לזכור, שכל מנוע חשמלי (סיני או אירופי) מיועד לשאת משקל מסוים וכאשר מעמיסים על מנוע קטן תריס כבד הבלאי מהיר יותר. למעשה, התקלה הנפוצה ביותר באזור חולון והסביבה (סביר להניח שגם באזורים אחרים) היא התקנת מנוע קטן לתריס רחב וכבד. אז נכון, ההתקנה זולה יותר אבל זה רק עניין של זמן עד שהמנוע יתקלקל או ששלבי התריס יתנתקו אחד מהשני.

גם סוג השלבים חשוב מאוד וככלל אצבע, רוחב פתח של מעל 2.7 מ' מחייב התקנת תריס משלב אלומיניום המוכנה שלב "משוך" (מיוצר בתהליך טרידה/משיכה). תריס זה מותאם לפתחים גדולים, חזק יותר ולכן גם כבד יותר ומחייב התקנת מנוע עם יכולת הרמת משקל גבוהה יותר. עבור פתחים קטנים יותר שלב "מוקצף" מספיק בהחלט.

גם כעושים הכל לפי הספר עדיין קורות תקלות, והמפגש של מנוע חשמלי "עייף" או רצועה משוחררת עם סף העצבים הישראלי, רק מחמיר את המצב. במקרה של תריסי גלילה עוד כוח לא יעזור ונדרש פתרון מקצועי.

בניגוד לדעה הרווחת, תריסי גלילה הם לא חלק מ"עשה זאת בעצמך" ומאוד חשוב להקפיד על אביזרים נכונים ואיכותיים. התקנה לא נכונה או אי מתן דגש לפרטים מסוימים תוביל לתקלות נוספות.

אז אל תהססו, אנו ב - "תריס Net" נכוון, נחזק ונתקן את תריס הגלילה לשביעות רצונכם ואפילו נעשה זאת כשתגיעו הביתה אחרי שעות העבודה.


Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square