חייבים להחליף מנוע , באמת?


לא פעם ולא פעמיים מתקשרים לקוחות בטענה שהתריס גלילה החשמלי בסלון עולה לאט, עולה עד חצי גובה או נתקע לחלוטין. אבל מה שמפתיע מיד לאחר מכן מגיעה השאלה " כמה עולה להחליף מנוע בתריס גלילה חשמלי?"

אז האמת היא שמנוע מתקלקל במקרים נדירים למדי וגם זה לאחר מספר שנים. בהנחה שלא הרכיבו לכם מנוע קטן לתריס אלומיניום משוך ביציאה למרפסת אין סיבה שהמנוע לא יחזיק עשור שלם (כן, גם אם מדובר במנוע סיני).


החלפת רצועות בתריס גלילה חשמלי

עם זאת, אין ספק שלאורך חייו של תריס גלילה חשמלי אפשר לצפות למספר תקלות לא מבוטל. ראשית התקלה הנפוצה ביותר היא שחיקה של הרצועות העליונות, אלו שמחברות את המנוע לתריס עצמו. הרצועות מחוברות לרוב באמצעות חור בשלב התריס אשר פורם את הרצועות לאט לאט עם כל הרמה של התריס. מלבד זאת, החום, המליחות והלחות עושים את שלהם והרצועות פשוט לא עומדות בעומס. במקרה כזה, תתקשרו מיד ונחליף רצועות.

כן אני יודע שיש סרטונים ביוטיוב שמסברים איך ניתן לעשות זאת לבד אבל הסרטונים לא מסברים כמה חשוב להיזהר בעבודה עם מנוע חשמלי ואיך טעות קטנה יכולה לקרוע את המנוע, פשוט לחצות אותו לשניים.

כמו כן, קיימים פיתוחים יותר יעילים מרצועות (שבוודאות יקרעו שוב) ואני מתכוון לתפסני האוקולון. כפי שניתן לראות בתמונה התופסן משתלב עם השלב האחרון של התריס ומונע את השחיקה הקבועה בחיבורים. כמו כן, השימוש באוקולון, שהינו למעשה פלסטיק גמיש ועמיד במיוחד, מבטיח שימוש רציף ללא תקלות.


תפסני אוקולון במקום רצועות בתריס גלילה

מעבר לרצועות קיים עוד מגיוון רחב של תקלות, שלבים שהתנתקו או שלבים שסטו מהמוביל. הלחות והמליחות מעודדות קורוזיה בחלקים של המנוע שמובילים למקרים שהמנוע פשוט מתנתק מהוואל אליו הוא מחובר. במקרה כזה, תשמעו את המנוע עובד אבל שום דבר לא קורה או לחלופין תשמעו רעשים ( כמו רעש של חבטה בתריס) וקפיצות במהלך העלייה או הירידה של התריס.

מנוע חשמלי לתריס גלילה

ברוב המקרים נדע לאבחן את הבעיה כבר בשיחת הטלפון ובמקרים אחרים רק לאחר שנפתח את ארגז התריס,וכשיגיע הזמן נדע גם להחליף מנוע במחירים תחרותיים.

אז תתקשרו עכשיו ל-

052-8024003

we will fix it


Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square