חמשת הכללים להחלפת מנוע בתריס גלילה חשמלי‎


בבלוג קודם תיארנו מהן התקלות האופייניות בתריסי גלילה חשמליים, כאלה שלא דורשים החלפה של המנוע. אבל מקורה שאין ברירה ? 

ראשית, חשוב לברר שמקור הבעיה הוא המנוע עצמו ולא בעיית חשמל. חשוב להדגיש, איש אלומיניום הוא לא חשמלאי מוסמך ואינו רשאי לטפל בחוטי החשמל. על כן, יש לוודא שאין בעיה בחשמל שמגיע למנוע (חוטי חשמל חשופים או קרועים) ולבודד את המנוע כמקור התקלה.

המקרים הפשוטים הם אלו שהמנוע מקצר או ששומעים רעש של סיבוב אבל המנוע לא מסתובב. במקרים כאלה המנוע סיים את תפקידו ונדרש להחליפו. ישנם עוד מספר סיטואציות (מנוע שנשבר מהעומס כפי שמופיע בתמונה או מנוע שנחצה לשניים) אבל אלו השכיחות ביותר. בכל מקרה, אנו נאתר את הבעיה ונדאג שגם אתם תבינו בדיוק איפה התקלה. 

להלן חמש כללים מרכזיים שחשוב לדעת לפני שמחליפים את המנוע החשמלי של תריס הגלילה:

  1. משקל התריס - המנוע החדש צריך להתאים למשקל של התריס שאותו הוא אמור להרים ולא בהכרח זהה למנוע התקול. בחלק ניכר מהמקרים מקור התקלה הוא התקנה של מנוע בעל יכולת הרמה נמוכה ביחס למשקל התריס (מזהים את המנוע החזק יותר בתמונה למטה?). כיום קיימים בשוק מנועים ל-60 ק"ג, 100 ק"ג , 120 ק"ג, 145 ק"ג, 180 ק"ג וכו'. יכולת ההרמה נמדדת בניוטון והכלל הפשוט אומר להכפיל ב-2.

  2. סוג המנוע - קיימים בשוק מגוון סוגי מנועים החל ממנוע עם מתג רגיל ועד מנועים המשולבים עם יכולת הרמה ידנית (מיועד לשומרי שבת) ומנועים עם מנגנון הפעלה אלחוטי. כל אחד והעדפותיו........כמובן לכל דבר יש מחיר.

  3. היצרן - בשוק קיימים מספר יצרנים מקומיים (ג'ולי, פלמט, קליל ועוד ) ומספר מותגים מיובאים (Rollsun, Somfi, Becker  ועוד). האמת היא שלשימוש בייתי כל היצרנים שציינתי טובים ומספקים בהחלט. עם זאת, חלק מהמנועים המיובאים הצליחו לייצר עם השנים מותג של איכות ואמינות ומחירם בהתאם. מניסיוני, ולשימוש הביתי, אין טעם להשקיע במנוע מיובא. הרי בשביל הליכה בפארק לא צריך לקנות את נעל הספורט הכי טובה בחנות.

  4. אחריות - היום כל היצרנים נותנים אחריות של לפחות 5 שנים על המנוע ( לא על ההתקנה עצמה). אבל, בבקשה לשים לב, האחריות תקפה רק אם חשמלאי מוסמך חיבר את חוטי החשמל. 

  5. ההתקנה - התקנה של מנוע חשמלי חדש תלויה מאוד במצב שבו נמצא התריס הישן התקול. כאשר התריס תקוע למעלה נדרש קודם לגלגל אותו למטה ורק לאחר מכן אפשר להתחיל לטפל בהחלפת המנוע. כאשר התריס שוקל 140 ק"ג מדובר על עבודה מורכבת מאוד אשר דורשת מספר אנשי צוות. על כן, בהחלפת מנוע נדרש ניסיון רב וקל מאוד לזהות בעל מקצוע שאינו מיומן כבר בשלב השאלות בטלפון. 

לסיכום, תשאלו, תבררו ותבינו בדיוק במה מדובר. החלפה של מנוע חשמלי עולה אלפי שקלים ואמורה לפתור את הבעיה לעשור הקרוב. על כן, חשוב שתבינו במה מדובר, ואם משהו לא ברור אתם תמיד מוזמנים להשאיר שאלה באתר או להתקשר ל-0528024003 ואנו נשמח לעזור.


Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square